Fortitude | Banktivity 7.0.2 (macOS) | Vandread (26)

Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Mappa Ikontutorial 3

• Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
8 válasz erre a témára

Flegeton

Flegeton

Vicces Fiú

• Veterán
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 2
  • 793 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Egy mappa ikont fogunk elkészíteni!
Felveszünk egy 500x500as képet és új rétegen kirkunk egy téglalapot és utána a Sokszög lasszóval kijelölönk egy tapéz alakzatot ugy ahigy a képen látható (ha a SHIFT et lenyomva tartjuk ekkor csak 45 fokos szögekhez ragaszkodik), és kitöltjük ebböl megvan a mappánk eleje.
Itt az alap téglalapunkat meg is duplázhatjuk (réteg másolat) hogy késöbb ne keljen létrehozni.

CTRL + T és méretezzük majd a CTRL lenyomása melelt a középsö fogopontot elhúzzuk jobbra, ezzel meg van döntve.
A hátoldalával ugyan így járunk el csak természetesen a másik balra dötjük meg.

Ezután keverési beálítások, és szinátmenet és 3 szint álítunk be FFFFFF-0077FF-FFFFFF

Körvonl a következö beálítássokal: méret-1, szin-fekete.
A mappa hátoldalát ugyan ezzel a stilussal löjük meg(rétegsítilus másolása)!

Elipszis kijelölö, felveszünk egy elipszist és a varázspálcával az ALT lenyomása közben az üres területre kattintunk és igy kivonodik (gondolom nem kell mondanom hogy a mappa elülsö rétegén álunk).

Majd a szinátmenettel és a kiválasztott szin semmi átmenettel a nyilnak megfelelöen húzunk két átmenetet.

Én még ezt CTRL + T vel kicsit kissebre vettem.

Alul is csinálunk mecsináljuk ezeket a müveleteket és persze a hátoldalon is.
Nekem igy néz ki!

Tulajdonképpen a mapa ikon már készvan, de kicsit desingolok rajta.
A rétegeket lemásolom a másolatkoat bekapcsolva hagyom és egyesítem majd visszakapcsolom az eredetiket és a másol egyesített réteget CTRL + T vel lehuzom alulra és 10%os radirral elhalványítom, igy olyan hatása lessz mintha valamiröl tükrözödne.
Majd a két mapaborító rétegei közé csinálok egy fehér lapot rakok ki rá pár csíkot és a fülét behajtom meg 3xozom és eligazítom.

Ez meg az eredeti nagy:

Ez meg pár ikon amit még régebben csináltam ugyanezzel a modszerrel:

Értelmes kérdésekre válaszolok bármikor de pl olyanokra hogy honnan lehet leszedni az adobot meg hogy kell crackelni meg hogy meik a jobb a 7.0 vagy a 9.0as, nem válaszolok és bekerülhet az ilettö a lámás topikba![/url]
  • 0

Norbeusz020

Norbeusz020

Jómunkásember

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • 0
  • 153 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Neme:Férfi
  • Lakhely:Keszthely
nekem volna egy kérdésem azt hogy lehet megcsinálni hogy megcsinálom a mapátt elmentem 32x32 vagy 16x16-ban és a fehér háttér ami marad az ne láttszodjon( pl mind a windows alap mappa képe ) amikor berakom ikonnak csak maga a mappa amit csináltam ?
A választ elöre köszönöm , bocsi ha esetleg hűlye kérédst tettem fel .
  • 0

Campione

Campione

Feltörekvő

• Veterán
  • PipaPipa
  • 0
  • 62 Hozzászólás
  • 0 köszönet
egyrészt eleve úgyállítod be, hogy ne legyen háttere, másrészt pedig transparent gif-ként mented el.
Vagy felrakod a PS-nek a kiegészítést, ahol ico formátumba is tud menteni. Holnap megkeresem.
  • 0

Norbeusz020

Norbeusz020

Jómunkásember

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • 0
  • 153 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Keszthely
Köszönöm szépen
  • 0

cyp

cyp

Lézengő

• Kitiltott
  • PipaPipa
  • 0
  • 88 Hozzászólás
  • 0 köszönet
ez nagyon jó, köszi
  • 0

roliboli

roliboli

Feltörekvő

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 0
  • 73 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Budapest
Nekem az lenne a kérdésem, hogy hogy lehet azt, hogy ne legyen olyan pixeles a mappa amikor elmentettem, mert az 500x500-as képből 32x32-re lekicsinyítve eléggé kevés látszik belőle:( Pedig az alapkép jól sikerült. Csak ikon formátomban alig látszik valami belőle.
Én arra tippeltem, hogy eleve kisebben kéne megrajzolni, de úgy meg nem látom hogy mit csinálok:)

A választ előre is köszi.
  • 0

Flegeton

Flegeton

Vicces Fiú

• Veterán
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 2
  • 793 Hozzászólás
  • 0 köszönet
a shophoz kell szerezni ikon plugint és azzal el lehet menneteniu iko-ba. Nem tom hol lehet de van.
  • 0

roliboli

roliboli

Feltörekvő

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 0
  • 73 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Budapest
Megpróbálok keresni.
Köszi, de majd egy név is kéne, ha vki-nek megvan, leírhatná a nevét, mert letöltötem egyet, de nem ismeri fel...
  • 0

gerito

gerito

Citromdí­jas

• Veterán
  • PipaPipaPipa
  • 0
  • 224 Hozzászólás
  • 0 köszönet
szerintem irfan view alkalmas konvertálásra
  • 0